TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

<<

nik papastef

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
ktm 450exc
cbr 600 f

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 341

Εγγραφή:
15/05/11, 17:00

Δημοσίευση 26/03/13, 21:52

#1

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

Η KTM ORANGE SERVICE POINT Γρηγοράκης μας προσκαλεί την Πέμπτη στης 28/03/2013 στην πλατεία Ελευθερίας για να παρακολουθησουμε από κοντά την τεχνική ανάλυση και τις καινοτομίες που έχει η νέα μοτοσυκλέτα ADVENTURE 1190/R...
Kαι την Παρασκευή 29/03/2013 θα γίνει test ride των μοτοσυκλετών μας στην Στ. Γιαμαλάκη 45,ΤΗΛ. 2810 341122
READY TO RACE!!!
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 26/03/13, 22:22

#2

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

Γμτ, εφημερεύω την Παρασκευή!!! :cry: :cry: :cry:
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

nik papastef

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
ktm 450exc
cbr 600 f

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 341

Εγγραφή:
15/05/11, 17:00

Δημοσίευση 26/03/13, 22:34

#3

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

καλύτερα γιατί μετά μπορεί να μπεις και συ σε έξοδα ^_^ ^_^ ^_^
<<

ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
ΝΙΚΟΣ

Μοτοσυκλέτα:
Vfr drz supra

Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Δημοσιεύσεις: 225

Εγγραφή:
19/01/13, 14:34

Δημοσίευση 28/03/13, 16:35

#4

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

Νικο τι ωρα ειναι την παρασκευη το test ride?
<<

Slane

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιώργος

Μοτοσυκλέτα:
BMW F 650 GS TWIN 2010

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 91

Εγγραφή:
12/06/11, 21:22

Δημοσίευση 29/03/13, 18:53

#5

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

Λοιπόν οι δικές μου εντυπώσεις :Εξαιρετική - αν και ήθελα κι άλλο - εμπειρία, πολύ μεγάλη δύναμη, διακοσαρίζει για πολύ πλάκα και πολύ δυνατά φρένα. Αν θέλουμε να ψειρίσουμε τη μαϊμού το μοναδικό πράγμα που δε μου άρεσε ήταν η υπερβολική ζέστη που βγαίνει κάτω από τη σέλα και σε κάνει να νοιώθεις δυσάρεστα μέσα στην πόλη ειδικά αν είσαι σταματημένος σε φανάρι με ζέστη.
Κατά τα άλλα εξαιρετική !
"Όποιος δεν έχει ζήσει στο πεζοδρόμιο αποκλείεται να ξέρει τι πάει να πει να είσαι τίμιος και ειλικρινής και ταυτόχρονα παράνομος. Όποιος δεν έχει ζήσει στο πεζοδρόμιο καλά θα κάνει να το βουλώνει όταν η κουβέντα φτάνει σε θέματα όπως η μοναξιά και η ανασφάλεια." Π. Σιδηρόπουλος
<<

der7

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιώργος

Μοτοσυκλέτα:
Suzuki - VStrom 650

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 53

Εγγραφή:
07/07/12, 23:15

Δημοσίευση 29/03/13, 20:23

#6

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

Nα σας πω και εγω την δικη μου γνωμη καθως ημασταν το πρωτο γκρουπ που πηραν τα μηχανακια(ο προεδρος θας πει τη γνωμη του μαλλον αργοτερα)
η πρωτη εντυπωση παρα 1200 κυβικα και τα 150 αλογα ειναι το ποσο ευκολοδηγητο ειναι μεσα στην πολη.τολμω να πω οτι ειναι πιο ευκολο και απο το v-strom.Aπο δυναμη τα λογια περισευουν,ροπη απιστευτη,σε στροφες τουλαχιστον μεχρι τα 90-100 που μου ετυχε εμπαινε με χαρκτηριστικη ευκολια.
Επειδη ημουν και στην τεχνικη παρουσιαση εχθες στην Π.Ελευθεριας να σας πω οτι το μηχανακι ερχεται με 4 χαρτογραφησης street-sport-rain-of road
τα μηχανακια που οδηγησαμε ηταν στην επιλογη street 150 αλογα και δεν μας επετρεψαν οποιαδηποτε αλλαγη.Στην επιλογη sport εχουμε παλι 150 αλογα με πολυ καλυτερη αποκριση στο γκαζι.Στις επιλογες rain και of road τα αλογα κατεβαινουν στα 100 για ευνοητους λογους.
Περισοτερα και απο τον προεδρο αργοτερα.
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 30/03/13, 10:02

#7

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

Λοιπον εχουμε και λεμε
Δυναμη, δυναμη, δυναμη ........παντου..........ευκολια οδηγησης (ειδικα μεσα στην πολη) απιστευτη..........ζυγισμα επισηε αριστο.......φρενα αγκυρες με ενα ABS τρομερο..............ανεση επισης αριστο ...... τωρα για την ζεστη και επειδη το ειπαμε κατα την διαρκεια του τεστ ....εγω τετοιο πραγμα δεν ενιωσα καθολου.
Τωρα ολα του ειναι καλα αλλα 15999 ευρα χωρις τιποτα .....οχι
Οι χειρολαβες του συνοδηγου απαραδεκτες σε θεμα λειτουργικοτητας (μπερδευουν τα ποδια σου και κοντευει να σκοτωθεις )
Το οτι τα αξεσουαρ (βαλιτσες και τετοια ) απο τα προηγουμενα δεν τεριαζουν ειναι λαθος.
Γενικοτερα νομιζω οτι ειναι λαθος η ολη φιλοσοφια που η εταιρεια αντιμετωπιζει πλεον το συγκεκριμενο μοντελο.
Αν ειναι δυνατον να παρεις ΚΤΜ ADVENTURE που υποτιθεται οτι δεν τσεκαρεις την διαδρομη πρωτα απο 100 χιλιαδες πηγες αλλα απλα σηκωνεσαι και ξεκινας και αυτο να μην εχει ποδια αλλα να πρεπει να αγορασεις εξτρα (αυτα τα εκανε μονο η BMW μεχρι τωρα).
Τοση δυναμη........... γιατι υπαρχει κανενας λογος ?? δεν θα παω γυρω γυρω την LAGUNA SEGA ..... να ταξιδεψω θελω χωρις ιδιαιτερες προετειμασιες και τελος παντων οπως και τους εγραψα αν ηθελα CBR θα εψαχνα για τετοιο και οχι για on-off
Προσωπικα τωρα απο εμφανιση μου αρεσει περισσοτερο το 950-990 οπως και σε διαφορους αλλους που μιλησα.
Στο τεστ δε ειμαστε τρεις ιδιοκτητες 950 και οι τρεις ειπαμε οτι δεν αλλαζουμε τα μηχανακια μας για το καινουργιο ............ αυτο απο μονο του κατι λεει....
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

nikos zrs

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
Made in japan

Τοποθεσία: Σκαλάνι

Δημοσιεύσεις: 820

Εγγραφή:
15/05/11, 16:42

Δημοσίευση 02/04/13, 00:01

#8

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

εγω δεν το οδηγησα αλλα μου αρεσε εμφανισιακα ( εκτος τελικο εξατμησης !!! ), συν οτι φαινεται πολυ ποιοτικη κατασκευη.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ V STROM !!!
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 02/04/13, 18:17

#9

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

nikos zrs έγραψε:εγω δεν το οδηγησα αλλα μου αρεσε εμφανισιακα ( εκτος τελικο εξατμησης !!! ), συν οτι φαινεται πολυ ποιοτικη κατασκευη.


να πας να το οδηγησεις ............... αλλα πιανει ο κ@λος σου ????? ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

psvagg

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Βαγγέλης

Μοτοσυκλέτα:
HONDA XR 600 R

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1

Εγγραφή:
02/04/13, 19:15

Δημοσίευση 02/04/13, 19:25

#10

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

MANU KTM950 έγραψε:Λοιπον εχουμε και λεμε
Δυναμη, δυναμη, δυναμη ........παντου..........ευκολια οδηγησης (ειδικα μεσα στην πολη) απιστευτη..........ζυγισμα επισηε αριστο.......φρενα αγκυρες με ενα ABS τρομερο..............ανεση επισης αριστο ...... τωρα για την ζεστη και επειδη το ειπαμε κατα την διαρκεια του τεστ ....εγω τετοιο πραγμα δεν ενιωσα καθολου.
Τωρα ολα του ειναι καλα αλλα 15999 ευρα χωρις τιποτα .....οχι
Οι χειρολαβες του συνοδηγου απαραδεκτες σε θεμα λειτουργικοτητας (μπερδευουν τα ποδια σου και κοντευει να σκοτωθεις )
Το οτι τα αξεσουαρ (βαλιτσες και τετοια ) απο τα προηγουμενα δεν τεριαζουν ειναι λαθος.
Γενικοτερα νομιζω οτι ειναι λαθος η ολη φιλοσοφια που η εταιρεια αντιμετωπιζει πλεον το συγκεκριμενο μοντελο.
Αν ειναι δυνατον να παρεις ΚΤΜ ADVENTURE που υποτιθεται οτι δεν τσεκαρεις την διαδρομη πρωτα απο 100 χιλιαδες πηγες αλλα απλα σηκωνεσαι και ξεκινας και αυτο να μην εχει ποδια αλλα να πρεπει να αγορασεις εξτρα (αυτα τα εκανε μονο η BMW μεχρι τωρα).
Τοση δυναμη........... γιατι υπαρχει κανενας λογος ?? δεν θα παω γυρω γυρω την LAGUNA SEGA ..... να ταξιδεψω θελω χωρις ιδιαιτερες προετειμασιες και τελος παντων οπως και τους εγραψα αν ηθελα CBR θα εψαχνα για τετοιο και οχι για on-off
Προσωπικα τωρα απο εμφανιση μου αρεσει περισσοτερο το 950-990 οπως και σε διαφορους αλλους που μιλησα.
Στο τεστ δε ειμαστε τρεις ιδιοκτητες 950 και οι τρεις ειπαμε οτι δεν αλλαζουμε τα μηχανακια μας για το καινουργιο ............ αυτο απο μονο του κατι λεει....



Επειδή έχω εμπιστοσύνη στην κρίση σου, συμφωνώ απόλυτα αλλά δεν είναι ανάγκη να αναλισκόμαστε σε λεκτικούς ακροβατισμούς.
<<

nikos zrs

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
Made in japan

Τοποθεσία: Σκαλάνι

Δημοσιεύσεις: 820

Εγγραφή:
15/05/11, 16:42

Δημοσίευση 02/04/13, 19:35

#11

TEST RIDE KTM ADVENTURE 1190/R

MANU KTM950 έγραψε:
nikos zrs έγραψε:εγω δεν το οδηγησα αλλα μου αρεσε εμφανισιακα ( εκτος τελικο εξατμησης !!! ), συν οτι φαινεται πολυ ποιοτικη κατασκευη.


να πας να το οδηγησεις ............... αλλα πιανει ο κ@λος σου ????? ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^


''οταν οδηγας την τελειοτητα ( δηλ. το απιστευτο !!! ) ......... δεν ασχολησε με ''εμφανισιακα συμπαθης μοτοσυκλετακια''...... :beer:
^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ V STROM !!!

Επιστροφή στο Προτάσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δημ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 5 επισκέπτες

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software. Παραμετροποίηση για τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ: Γιάννης Παρασύρης.
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com