Σελάς Ηράκλειο

<<

MikeG

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Mike

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 36

Εγγραφή:
15/03/12, 20:09

Δημοσίευση 15/05/12, 22:52

#1

Σελάς Ηράκλειο

Χαιρετώ.

Χτύπησα μια μεταχειρισμένη σέλα για το 800gs, μαμίσια. Θέλω να τη φτιάξω ¨ανατομική" να την έχω ως δεύτερη για ταξίδια. Βρήκα στο car τον Moto K που κάνει αυτή τη δουλειά. http://www.car.gr/parts/view/1744225/

Ξέρετε κανέναν εδώ στο Ηράκλειο να μπορεί να ασχοληθεί & να κάνει καλή δουλειά?

Για πείτε..

Ευχαριστώ!


:beer: :beer:
<<

advnick

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADVENTURE 640

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 603

Εγγραφή:
14/06/11, 12:57

Δημοσίευση 15/05/12, 23:23

#2

Σελάς Ηράκλειο

MikeG έγραψε:Χαιρετώ.

Χτύπησα μια μεταχειρισμένη σέλα για το 800gs, μαμίσια. Θέλω να τη φτιάξω ¨ανατομική" να την έχω ως δεύτερη για ταξίδια. Βρήκα στο car τον Moto K που κάνει αυτή τη δουλειά. http://www.car.gr/parts/view/1744225/

Ξέρετε κανέναν εδώ στο Ηράκλειο να μπορεί να ασχοληθεί & να κάνει καλή δουλειά?

Για πείτε..

Ευχαριστώ!


:beer: :beer:

Μιχαλη απ`οτι ξερω δεν υπαρχει κανεις εδω.
<<

sugariadis

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 217

Εγγραφή:
05/06/11, 13:13

Δημοσίευση 15/05/12, 23:34

#3

Σελάς Ηράκλειο

μιχάλη, στην Εθνικής Αντιστάσεως δίπλα στο μότο-μότο ειναι ο κωστας.ειχα φτιάξει μια σέλα για το χτ, καλή ήταν
πάνε ρίξε μια ματιά και μια ερώτηση.τώρα έχω μια ανατομική απο τον τονυ μπάτζιο ακόμα καλύτερη ....
<<

@topos

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Δημήτρης

Τοποθεσία: Ηρακλειο

Δημοσιεύσεις: 81

Εγγραφή:
07/04/12, 19:36

Δημοσίευση 16/05/12, 00:47

#4

Σελάς Ηράκλειο

sugariadis έγραψε:μιχάλη, στην Εθνικής Αντιστάσεως δίπλα στο μότο-μότο ειναι ο κωστας.ειχα φτιάξει μια σέλα για το χτ, καλή ήταν
πάνε ρίξε μια ματιά και μια ερώτηση.τώρα έχω μια ανατομική απο τον τονυ μπάτζιο ακόμα καλύτερη ....


Ειναι ενας σελας στην χερσονησο,καλη δουλεια και οικονομικοτατος,αλλα πιστευω πως κανει μονο αλλαγες υφασματος και συμπληρωνει υλικο εαν το παλιο εχει "κατσει"(εχω επισκευασει 3-4 μεχρι τωρα απο scooter/παπια, ειδικα στο sportcity που ειναι κ ψιλοπαραξενη βγηκεχωρις υπερβολη καλυτερη απο την εργοστασιακη).Εαν σε ενδιαφερει να κανω μια βολτα να τον ρωτησω.

Για Ηρακλειο τον ιδιο εχω πετυχει με τον sugariadi αλλα δεν εχω προσωπικη αποψη...Περνα μια βολτα απο εκει κ πες μας και μας..

Παρομοιες "ανυσηχιες" απο ηρακλειωτη μελος σε διπλανο forum
<<

MikeG

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Mike

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 36

Εγγραφή:
15/03/12, 20:09

Δημοσίευση 16/05/12, 11:06

#5

Σελάς Ηράκλειο

Θα περάσω από αυτόν στην Αντιστάσεως να δω τι θα μου πει & ίσως και από το Καρούζο στη πλατεία Σινάνη. Αλλά έτσι όπως πάει το πράγμα με βλέπω να τη στέλνω Αθήνα.
<<

MikeG

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Mike

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 36

Εγγραφή:
15/03/12, 20:09

Δημοσίευση 16/05/12, 13:20

#6

Σελάς Ηράκλειο

Πήγα από το Καρούζο αλλά δε με έπεισε. Ουσιαστικά μου είπε ότι μπορεί απλά να προσθέσει αφρώδες υλικό και να κάνει έτσι ένα μικρό σκαλοπάτι. Οπότε δεν.. Πήγα και από τον άλλο στην Αντιστάσεως. Οκ είπε, μπορεί να τη φτιάξει, με 80 euros. Μου έδειξε και photo από μια σέλα για Africa που έφτιαξε, αλλά δε μου άρεσε και πολύ. Την είχε κάνει σα μπαλόνι φουσκωτό, χωρίς πλαϊνές ραφές.

Σκέφτομαι μάλλον για τον Moto-K στην Αθήνα, αλλά και ακριβότερα αρκετά βγαίνει & δε θα μπορώ να δοκιμάσω τη σέλα.. Οπότε δε ξέρω ακόμα.

Λέτε αν είμαι παρών σε αυτόν στην Αντιστάσεως όταν τη φτιάχνει να καταφέρει κάτι καλό όντως? Gel είπε δε χρησιμοποιεί.


Χμ....
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 16/05/12, 15:18

#7

Σελάς Ηράκλειο

Όπως το'πες... χμμμμ
Χωρίς ραφές θα είναι μάπα..

Με 260€ έπαιρνες την touring της μαμάς από το teileineile.de που αποδεδειγμένα είναι σελάρα...
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

gmanolakakis

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιωργος

Μοτοσυκλέτα:
triumph sprint st 2010

Τοποθεσία: Επισκοπή Πεδιαδος

Δημοσιεύσεις: 46

Εγγραφή:
23/11/11, 19:27

Δημοσίευση 16/05/12, 16:48

#8

Σελάς Ηράκλειο

Καλησπέρα σας.
Αγαπητέ συνμοτοσυκλετιστη και συνforumιτη MikeG.
Πριν λίγο καιρό είχα αρχίσει να ψαχνομαι κι εγω για ανατομικη σένα στο tdm.
Αφού είδα κι αποειδα στο ηρακλειο και γενικότερα στην εγχώρια αγορά κατευθύνθηκα προς την αθήνα και συγκεκριμένα στο μότο-κ.
Τα λεφτά που ζητούσε σε σχεση με το αποτελεσμα ήταν πολύ δυσανάλογα.γιατί ναι μεν καλή η σελα στην αίσθηση και στην σωστη θεση που παίρνει το σώμα αλλά αισθητικα ήταν χάλια!
Ευτυχώς για μενα την είχε κάνει ένας φιλος εκείνο τον καιρο κι έτσι ειχα την δυνατοτητα να δω το αποτελεσμα.
Τελικά κατέληξα στον μπατζιο καθώς τόσο αισθητικα οαο και ανατομικα είναι η καλύτερη επιλογη όταν μιλάμε για χαμηλό κόστος.τη σελα τη φοράω στη μηχανή και μπορείς οπότε θέλεις να την δεις και να κρίνεις.
ΣΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗ ΣΤΡΑΤΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ
ΝΑ ΠΑΣ Η' ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ
ΜΠΟΥΦΑΝ ΚΑΙ ΓΑΝΤΙΑ ΝΑ ΦΟΡΕΙΣ
ΜΑ ΚΡΑΝΟΣ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ!!!
<<

@topos

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Δημήτρης

Τοποθεσία: Ηρακλειο

Δημοσιεύσεις: 81

Εγγραφή:
07/04/12, 19:36

Δημοσίευση 16/05/12, 17:59

#9

Σελάς Ηράκλειο

MikeG έγραψε:Πήγα από το Καρούζο αλλά δε με έπεισε. Ουσιαστικά μου είπε ότι μπορεί απλά να προσθέσει αφρώδες υλικό και να κάνει έτσι ένα μικρό σκαλοπάτι. Οπότε δεν.. Πήγα και από τον άλλο στην Αντιστάσεως. Οκ είπε, μπορεί να τη φτιάξει, με 80 euros. Μου έδειξε και photo από μια σέλα για Africa που έφτιαξε, αλλά δε μου άρεσε και πολύ. Την είχε κάνει σα μπαλόνι φουσκωτό, χωρίς πλαϊνές ραφές.

Σκέφτομαι μάλλον για τον Moto-K στην Αθήνα, αλλά και ακριβότερα αρκετά βγαίνει & δε θα μπορώ να δοκιμάσω τη σέλα.. Οπότε δε ξέρω ακόμα.

Λέτε αν είμαι παρών σε αυτόν στην Αντιστάσεως όταν τη φτιάχνει να καταφέρει κάτι καλό όντως? Gel είπε δε χρησιμοποιεί.


Χμ....


Eχω την εντυπωση πως θα ηταν δοκιμο να να ειχες μια φωτο απο το πως ακριβως θελεις να την κανεις(εκτυπωσε αυτη απο το λινκ) για να μην εχεις παρεξηγησεις.
Ο αλλος στην εθν.Αντιστασεως σου ειπε πως δεν κανει πλαινες ραφες?
<<

MikeG

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Mike

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 36

Εγγραφή:
15/03/12, 20:09

Δημοσίευση 16/05/12, 18:19

#10

Σελάς Ηράκλειο

@topos έγραψε:Eχω την εντυπωση πως θα ηταν δοκιμο να να ειχες μια φωτο απο το πως ακριβως θελεις να την κανεις(εκτυπωσε αυτη απο το λινκ) για να μην εχεις παρεξηγησεις.
Ο αλλος στην εθν.Αντιστασεως σου ειπε πως δεν κανει πλαινες ραφες?



Κάνει λέει. Έχω σκοπό να πάω σε αυτόν με photo να δω τι θα μου ξαναπεί. Έτσι είπαμε. Εν τω μεταξύ, θα πάει και ένα φιλαράκι στο Moto K να δει τι παίζει και αναλόγως θα πράξω.
<<

cuckoos

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Ξενοφών

Μοτοσυκλέτα:
HONDA XL600V TRANSALP

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 51

Εγγραφή:
24/08/11, 17:13

Δημοσίευση 16/05/12, 23:11

#11

Σελάς Ηράκλειο

Έχω ένα φίλο ταπετσέρη που φτιάχνει σέλες δεν έχεις να χάσεις τίποτα για μια ερώτηση. Είναι και οικονομικός.
<<

MikeG

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Mike

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 36

Εγγραφή:
15/03/12, 20:09

Δημοσίευση 16/05/12, 23:48

#12

Σελάς Ηράκλειο

cuckoos έγραψε:Έχω ένα φίλο ταπετσέρη που φτιάχνει σέλες δεν έχεις να χάσεις τίποτα για μια ερώτηση. Είναι και οικονομικός.



Δε μου λες και που είναι?
<<

@topos

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Δημήτρης

Τοποθεσία: Ηρακλειο

Δημοσιεύσεις: 81

Εγγραφή:
07/04/12, 19:36

Δημοσίευση 17/05/12, 00:05

#13

Σελάς Ηράκλειο

MikeG έγραψε:
@topos έγραψε:Eχω την εντυπωση πως θα ηταν δοκιμο να να ειχες μια φωτο απο το πως ακριβως θελεις να την κανεις(εκτυπωσε αυτη απο το λινκ) για να μην εχεις παρεξηγησεις.
Ο αλλος στην εθν.Αντιστασεως σου ειπε πως δεν κανει πλαινες ραφες?



Κάνει λέει. Έχω σκοπό να πάω σε αυτόν με photo να δω τι θα μου ξαναπεί. Έτσι είπαμε. Εν τω μεταξύ, θα πάει και ένα φιλαράκι στο Moto K να δει τι παίζει και αναλόγως θα πράξω.


Aν κανει με ενα 80ευρω ισως ψηθω κ εγω να κανω κατι αντιστοιχο κ στο kle...
<<

cuckoos

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Ξενοφών

Μοτοσυκλέτα:
HONDA XL600V TRANSALP

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 51

Εγγραφή:
24/08/11, 17:13

Δημοσίευση 17/05/12, 00:09

#14

Σελάς Ηράκλειο

MikeG έγραψε:
cuckoos έγραψε:Έχω ένα φίλο ταπετσέρη που φτιάχνει σέλες δεν έχεις να χάσεις τίποτα για μια ερώτηση. Είναι και οικονομικός.



Δε μου λες και που είναι?


Δειλινά απέναντι από το βενζινάδικο της ΕΚΟ
Οδός Στρυμώνος. Αν θέλεις σου δίνω το τηλέφωνό του σε πμ
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 22/05/12, 20:25

#15

Σελάς Ηράκλειο

μαγκες για καλη και φτηνη δουλεια υπαρχει ενας ταπετσερης στον μονοδρομο που μπαινει απο την Θερισου και βγαινει στην μικρη πλατεια πανω απο το σταδιο αντιθετα δηλ απο την μιχαηλ αρχαγγελου.
Εγω εκει εχω φτιαξει δυο σελλες για το σκουτερ της κ.Τζενης (τις ρυμαξαν οι γατες της γειτονιας) με 15 ευρω και δουλεια σουπερ οποτε Μιχαλη αν του πεις τι θελεις ειναι σιγουρο οτι θα σε φτιαξει ο τυπος.
Εκει επισης εφτιαξα τα παντα για το σκαφος και εγιναν μπιμπελο με 120 ευρω.
Χαρακτηριστικο ειναι οτι μεσα στο μαγαζι εχει εναν σκαραβαιο που τον φτιαχνει σιγα σιγα αν και απ ότι ξερω δεν υπαρχει αλλος στην περιοχη.
Επισης ο τυπος λατρευει τις κλασικες μοτοσικλετες και εχει και ο ιδιος καποιες (θα δειτε φωτο στο μαγαζι).
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
Επόμενο

Επιστροφή στο Εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δημ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software. Παραμετροποίηση για τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ: Γιάννης Παρασύρης.
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com