πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

<<

Markas

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
BMW F800GS
Yamaha WR250R

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1693

Εγγραφή:
03/05/11, 19:58

Δημοσίευση 25/06/12, 08:07

#31

πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

Το συμπέρασμα το έγραψες.
Από την άλλη, που να ξέρεις πως λέει 2 και εννοεί ένα, λέει αδιάβροχες και εννοεί όταν είναι ακίνητη η μηχανή σε ψιχάλα;
Για την στήριξη δε θυμάμαι, σου είχε πει κιόλας πως μπαίνουν σε touratech κάγκελα; Στις τρύπες τις πολλές πάντως εσύ φταις, βιάστηκες.
Γιαυτό δηλαδή έχουμε το ίντερνετ και το Σύλλογο, για να ενημερωνόμαστε και να μην επαναλαμβάνουμε τα λάθη του παρελθόντος άλλων μελών. Καλό είναι πάντως να κάνω και εγώ ένα απολογισμό για τις βαλίτσες, έστω και καθυστερημένο για τις δικές μου τις Holan:
Καλές είναι, στην εταιρία είναι λίγο αργοί.
Αυτά για τώρα :P
Εκεί που τελειώνει η άσφαλτος αρχίζει η περιπέτεια. Προσοχή, το χώμα είναι κολλητικό και δε φεύγει με το πλύσιμο! :beer: .
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 25/06/12, 11:05

#32

πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

Markas έγραψε:Καλό είναι πάντως να κάνω και εγώ ένα απολογισμό για τις βαλίτσες, έστω και καθυστερημένο για τις δικές μου τις Holan:
Καλές είναι, στην εταιρία είναι λίγο αργοί.
Αυτά για τώρα :P


Πιάστηκαν τα δάκτυλά σου για να γράψεις όλον αυτόν τον απολογισμό! ^_^
Μην ξεχνάς όμως πως πλέον τις Holan τις φέρνει επίσημα το Motoraid... ;)
Όμως οι Ελληνικές δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα!

Και μιας και είπα Motoraid, μην ξεχνάμε την ομαδική ΕΔΩ!
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

Markas

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
BMW F800GS
Yamaha WR250R

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1693

Εγγραφή:
03/05/11, 19:58

Δημοσίευση 25/06/12, 16:14

#33

πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

Αφού ρε Γιάννη οι Ελληνικές όπως είπες (και από ότι έχω δει σε φωτογραφίες)_δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από τις Holan, γιατί να κάνω διαφήμιση στις πολωνικές; Αν αγόραζα σήμερα, θα έπαιρνα τις Τρικαλινές και εγώ. Καλές είναι και οι πολωνικές αλλά οι Ελληνικές θα είναι κοντά για τυχόν ανταλακτικά, σχεδιαστικά είναι πολύ καλές και τα λεφτά πάνε στο τόπο μας.
Κιόλας, έχουμε αναρτήσει ολοκληρωμένο το θέμα με τις Ελληνικές; Τιμές κτλ δλδ;
Εκεί που τελειώνει η άσφαλτος αρχίζει η περιπέτεια. Προσοχή, το χώμα είναι κολλητικό και δε φεύγει με το πλύσιμο! :beer: .
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 25/06/12, 16:22

#34

πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

Markas έγραψε:Κιόλας, έχουμε αναρτήσει ολοκληρωμένο το θέμα με τις Ελληνικές; Τιμές κτλ δλδ;


Όχι και μάλιστα είναι καλή ιδέα. Θα επικοινωνήσω με τους Τρικαλινούς και αν είναι θα το αναρτήσουμε. :thumbsup:
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 25/06/12, 18:15

#35

πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

yns έγραψε:Και για να κλείσουμε την παρουσίαση να και κάποιες «μάχιμες» φωτογραφίες, όλες από την εκδρομή ο «Gύρος τση ΚρήτηS» που κάποια στιγμή θα ανεβάσουμε με τον Μάνο στο φόρουμ... Απλά δώστε μου λίγο χρόνο γιατί το υλικό είναι πάρα πολύ και το καλοκαίρι και ότι συνεπάγεται αυτό θα κρατήσει ακόμα κάμποσο... :D :D :D

Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα



Εικόνα


ωραια η φωτο στους λακους .....τωρα για τις βαλιτσες ...μαλλον πιαστικες κοροιδο αλλα που να το ξερεις απο την αλλη.
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 25/06/12, 18:20

#36

πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

αντε ρε θα φτιαξω μονος μου ενα ζευγος για το 950 και βλεπουμε ......και οχι απο αλουμινιο.
Επισης εχω ξαναπει για αμερικανο που δινει μεταλλικες απο 2mm αλουμινιο σε μαυρο χρωμα ή σε χρωμα αλουμινιου στα 90$ συν 120$ μεταφορικα.
Θα τις ξαναβρω και θα τις ποσταρω.
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

advnick

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADVENTURE 640

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 603

Εγγραφή:
14/06/11, 12:57

Δημοσίευση 25/06/12, 20:27

#37

πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

Αν και δεν με ενδιαφερει το θεμα "βαλιτσα αλουμινιου" πιστευω οτι καλο θα ηταν, αυτοι που θελουν να παρουν τετοιου ειδους βαλιτσες, να παρουν αυτες απο τα Τρικαλα. Και πιο ομορφες ειναι (συγνωμη yns) :) πιο σωστη δουλεια φαινεται και στο κατω-κατω, οπως ειπατε, τα λεφτα μενουν σε ελληνικα χερια.
<<

Nick_990

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νικος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADV_990

Τοποθεσία: Ηρακλειο κρητης

Δημοσιεύσεις: 48

Εγγραφή:
21/09/14, 17:42

Δημοσίευση 25/01/15, 16:47

#38

πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

Καλημερα Συμοσκαδες

Επειδη εχω μπει στην πριζα και δινω τις πλαστικες για να παρω πλαινες αλουμινιου θελω γνωμες,αποψεις και οτι αλλο μπορει να φανει χρησιμο να ακουστει απο τους ηδη κατοχους με πλαινες αλουμινιου και τι να προσεξω πριν τη παραγγελια,αν υπαρχει κατι!!
Εχετε πει σε παλαιοτερα σχολια για τις τρικαλινες..ειναι δυο ομως, ο ATLAS και ο EARTH EXPLORER εξισου καλη δουλεια και απο τους δυο με μονη διαφορα την τιμη...εχω παρει προσφορα και απο τους δυο για ιδιες βαλιτσες,ιδια λιτρα(38) ιδιες διαστασεις(46Μ χ 27Π χ 36Υ) και απο τους δυο κολλημενες μεσα εξω,με γωνιες προστατευτικες και 2mm παχος η βαλιτσα..O atlas θελει 380 το ζευγος και ο earth 560...

Καμια αλλη γνωμη καποιος? σχετικα με οτιδηποτε?
<<

nikosp

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
dominator 650,

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1117

Εγγραφή:
13/05/11, 21:40

Δημοσίευση 27/01/15, 10:09

#39

πλαινες βαλιτσες αλουμινιου

Nikosvstrom650 έγραψε:Καλημερα Συμοσκαδες

Επειδη εχω μπει στην πριζα και δινω τις πλαστικες για να παρω πλαινες αλουμινιου θελω γνωμες,αποψεις και οτι αλλο μπορει να φανει χρησιμο να ακουστει απο τους ηδη κατοχους με πλαινες αλουμινιου και τι να προσεξω πριν τη παραγγελια,αν υπαρχει κατι!!
Εχετε πει σε παλαιοτερα σχολια για τις τρικαλινες..ειναι δυο ομως, ο ATLAS και ο EARTH EXPLORER εξισου καλη δουλεια και απο τους δυο με μονη διαφορα την τιμη...εχω παρει προσφορα και απο τους δυο για ιδιες βαλιτσες,ιδια λιτρα(38) ιδιες διαστασεις(46Μ χ 27Π χ 36Υ) και απο τους δυο κολλημενες μεσα εξω,με γωνιες προστατευτικες και 2mm παχος η βαλιτσα..O atlas θελει 380 το ζευγος και ο earth 560...

Καμια αλλη γνωμη καποιος? σχετικα με οτιδηποτε?


όπως είπες έχεις μπει ήδη στην πρίζα ,οπότε ξεκαθάρισε της διαφορέςπου έχουν οι δυο Έλληνες κατασκευαστές και πάρε αυτές που σε συμφέρουν .


Υ.Γ
προσωπικά προτιμώ της υφασμάτινες γιατί σε τυχόν πτώση η στρίμωγμα το κόστος απώλειας είναι μικρό ,το μέγεθος αυξομειώνετε οπότε δεν χτυπιούνται τα πράγματα σου και δεν προσθέτουν αξιόλογο βάρος
Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δημ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software. Παραμετροποίηση για τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ: Γιάννης Παρασύρης.
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com