new VSTROM ??

<<

ghostrider

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Yamaha XTZ-1200.BMW K-1300GT

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 41

Εγγραφή:
30/07/11, 20:46

Δημοσίευση 04/09/11, 20:00

#16

new VSTROM ??

hamamatsu έγραψε:Το v strom βγαινει απο 2003 αν δε κανω λαθος μεχρι σημερα και ειναι πρωτο σε πωλησεις γιατι ειναι η πιο ολοκληρωμενη μοτοσυκλετα. οσο αναφορα το ανταγωνισμο σiγουρα τα πρωτα χρονια ειχε μονο το transalp ( ετη φωτος πισω απο το v strom σε ολα τα επιπεδα, και αυτο φανηκε εξαλλου απο της πωλησεις τους) Αργοτερα ομως ηρθε και το bmw dakar, to versus , tennere, f800, το καινουργιο transalp ομως και παλι το v strom παραμενει πρωτο στις πωλησεις. αυτο κατι λεει!!!

περα απο το αδιαπεραστο μοτερ εχει κι αυτο που θελει ο ελληνας,μπουγιο.ενα φτηνο μηχανακι με ογκο 1000αριου.κατι που δεν προσφερεται προς το παρον απο αλλη μοτο.
κατα τα αλλα δεν παυει να ειναι ενα αξιολογο μηχανακι.αλλωστε το ειχα παρει κι εγω καποτε και ειχα μεινει ευχαριστημενος οσον αφορα το μοτερ και το πλαισιο,γιατι στα υπολοιπα,ηθελε βελτιωσεις που τουλαχιστον εγω θεωρησα λαθος να τις κανω,καθως μου αρεσει ενα οχημα να ειναι κομπλε απο το εργοστασιο,χωρις να πειραξω εγω κατι οσον αφορα το θεμα στησιμο.
<<

nikos zrs

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
Made in japan

Τοποθεσία: Σκαλάνι

Δημοσιεύσεις: 820

Εγγραφή:
15/05/11, 16:42

Δημοσίευση 04/09/11, 20:47

#17

new VSTROM ??

yns έγραψε:Συμφωνώ κι εγώ με τον κάτοχο του ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥ ( :) ) για ό,τι αφορά το "παλιό" μοντέλο, απλά ο μόνος μου ενδοιασμός είναι στο καινούριο, οι Γιαπωνέζοι όλο και πιο σπάνια τολμούν. Από την άλλη θα μου πει κανείς (και θα'χει δίκιο) γιατί να αλλάξουν μια πετυχημένη συνταγή... Απλά πριν βγει όλοι περιμέναμε ριζικές αλλαγές και όχι μόνο ένα facelift.



δεν νομιζω οτι εχουν κανει facelift μονο. υπαρχει καινουργια μοναδα φρενων bosch, νεα σωματα ψεκασμου, εχει γινει ελαφρυτερο, εχει μειωθει ο ογκος του, και ισως αλλα που θα μαθουμε οταν παρουσιαστει.και στην τελικη να σας πω οτι οταν η συνταγη θεωρειται πετυχημενη δεν την αλλαζεις ριζικα απλα την βελτιωνεις στα σημεια.
και μην μου πειτε παλι για φρενα κ αναρτησεις κτλ γιατι πιστευω οτι η μηχανη παρολα αυτα θα παραμεινει καλη, προσιτη (ισως!!!), και τιμια.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ V STROM !!!
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 04/09/11, 21:12

#18

new VSTROM ??

nikos zrs έγραψε:
yns έγραψε:Συμφωνώ κι εγώ με τον κάτοχο του ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥ ( :) ) για ό,τι αφορά το "παλιό" μοντέλο, απλά ο μόνος μου ενδοιασμός είναι στο καινούριο, οι Γιαπωνέζοι όλο και πιο σπάνια τολμούν. Από την άλλη θα μου πει κανείς (και θα'χει δίκιο) γιατί να αλλάξουν μια πετυχημένη συνταγή... Απλά πριν βγει όλοι περιμέναμε ριζικές αλλαγές και όχι μόνο ένα facelift.



δεν νομιζω οτι εχουν κανει facelift μονο. υπαρχει καινουργια μοναδα φρενων bosch, νεα σωματα ψεκασμου, εχει γινει ελαφρυτερο, εχει μειωθει ο ογκος του, και ισως αλλα που θα μαθουμε οταν παρουσιαστει.και στην τελικη να σας πω οτι οταν η συνταγη θεωρειται πετυχημενη δεν την αλλαζεις ριζικα απλα την βελτιωνεις στα σημεια.
και μην μου πειτε παλι για φρενα κ αναρτησεις κτλ γιατι πιστευω οτι η μηχανη παρολα αυτα θα παραμεινει καλη, προσιτη (ισως!!!), και τιμια.


Μακάρι Νικολή, μακάρι!
Για την ώρα πάντως κάτι άκουσα πως το "παλιό" (δεν μου αρέσει να το λέω παλιό αλλά θα γίνει) το δίνουν σε πολύ χαμηλή τιμή οι αντιπροσωπείες. Με 7.192 παίρνεις καινούριο ένα μηχανάκι που τα κάνει (σχεδόν) όλα αρκετά καλά (Πηγή). Και αυτό είναι καλό νέο.
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

ghostrider

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Yamaha XTZ-1200.BMW K-1300GT

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 41

Εγγραφή:
30/07/11, 20:46

Δημοσίευση 04/09/11, 22:51

#19

new VSTROM ??

Όπως και να χει ενδιαφέρον θα ειναι να το δούμε απο κοντα
Προηγούμενη

Επιστροφή στο Νέα μοντέλα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δημ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software. Παραμετροποίηση για τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ: Γιάννης Παρασύρης.
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com