2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

<<

advnick

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
KTM ADVENTURE 640

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 603

Εγγραφή:
14/06/11, 12:57

Δημοσίευση 21/05/12, 23:29

#106

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

Μιας και ειμαστε στις φωτογραφιες, μπραβο στους φωτογραφους μας :clap: :clap: :clap: Ενα μεγαλο μπραβο στον Νεκταριο και στον Σπυρο, που ελιωσαν κυριολεκτικα για να βγει η διαδρομη, μπραβο και στα παιδια που ελαβαν μερος και στο επομενο με το καλο! Πειτε ομως κι ενα καλο λογο, για καποιον πρωτο εμφανιζομενο, στο αθλημα!!!!!!!!!! :clap: :clap: :) :)
<<

gmeles

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Grigoris

Μοτοσυκλέτα:
TTR 600

Τοποθεσία: Νεάπολη

Δημοσιεύσεις: 36

Εγγραφή:
25/02/12, 20:22

Δημοσίευση 22/05/12, 01:12

#107

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

Συγχαρητήρια και απο εμάς! Υπέροχη-εντουράδικη διαδρομή!!! Ξεκινούσε χαλαρά να σε ζεστάνει και φόρτωνε στην συνέχεια!
Μπράβο σε όσους έτρεξαν για την διοργάνωση!!
Μέτρησα ένα καπάκι και μια εντελώς χαζοτούμπα που είδε live ο Νεκτάριος χαχαχαχα
Περάσαμε τζάμι και ευχαριστηθήκαμε οδήγηση!!!


MANU KTM950 έγραψε:τα παιδια απο την Νεαπολη γιατι φυγανε ρε και δεν εμειναν να πιουμε ενα κρασι.
Α ρε γρηγορη δεν ημουν εκει αλλα εκανα τον διασωστη και δεν σας προλαβα.
Το κρασακι μας θα το πιουμε οπως και να ΄χει παντως.


Νεκτάριε κάτσαμε περίπου 2 ώρες, μιας που απο βενζίνη στο WR γυρίσαμε ασφάλτινα το τελευταίο κομμάτι.
Ήπιαμε μπύρες με τα παιδιά (δεν ξέρω τα μικρά τους ονόματα και δεν βάζω επώνυμα) και φύγαμε γιατί το παλικάρι με το ΚΤΜ έπρεπε να γυρίσει, οικογενειάρχης γαρ...
Μην ανυσηχείες όμως, τις μπυρίτσες θα τις χτυπήσουμε!! Ήδη είπαμε ότι το χειμώνα θα ξαναρθούμε να την ξανακάνουμε, φαινόταν ότι βρεγμένη θα είναι κολαστήριο αυτή η διαδρομή!!!
Άντε με το καλό και στο επόμενο!!! Πήραμε μπρός ρεεεειιιι (σαν νησί)
:beer: :beer: :beer:
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 22/05/12, 01:28

#108

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

το πρωτο μερος οτι καταφερα να γραψω με την gopro και καποια ασχετα (μικρα ασφαλτινα) εκτος......συντομα και οτι αλλο εχω.....



www.youtube.com Video from : www.youtube.com
<<

matt15

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Μάνθος

Μοτοσυκλέτα:
CRF 450

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 11

Εγγραφή:
09/04/12, 22:33

Δημοσίευση 22/05/12, 01:31

#109

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

MANU KTM950 έγραψε:παιδια στο τελος και αφου ειχαν εκκινησει ολα τα μηχανακια ηρθε στην γραμματεια ενα παλικαρι ντυμμενος κανονικα (επιγονατιδες, μποτες κλπ) και ζητησε να λαβει μερος και αυτος στο φιλικο.
Η μοτοσυκλετα του ηταν μια vespa φτιαγμενη αναλογα μαλλον (ηταν σιγουρα υπερυψωμενη).
Αρχικα θελω να του ζητησω συγνωμη δημοσια που δεν τον αφησαμε ομως πιστευω οτι σωστα καναμε για καθαρα λογους ασφαλειας δικης του.
Επειδη μου εκανε τρομερη εντυπωση (πραγματικα τον θαυμασα) παρακαλω οποιος τον γνωριζει ας τον φερει σε επαφη.
Θελω πολυ να παμε μαζι βολτα για να τον απολαυσω γιατι φαινεται να το χει πολυ. :thumbsup: :thumbsup:



Πολλα μπραβο! Το επομενο δεν χανεται... Η βεσπα ηταν χακι χρωμα με τακουνια? ^_^
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 22/05/12, 06:58

#110

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

project-προταση
ενισχυση υποπλαισιου και φιλικο εντουρο δικαβαλια.....και οποιος ζησει χαχαχαχαχαχα
Νικο τι αναρτηση λες ρε......δεν βλεπεις την εκφραση σου χαχαχαχαχα ολα τα λεφτα.....παντως δειχνεις να γουσταρεις ε????? :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 22/05/12, 06:59

#111

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

Αυτο θα πει προσωπο σε πληρη συμπιεση χαχαχαχαχα και το βιντεο πριν απο αυτο τα λεει ολα χαχαχαχαχαχαχαχα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 22/05/12, 08:26

#112

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

www.youtube.com Video from : www.youtube.com
<<

tiflaeisai

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ RMX

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 346

Εγγραφή:
18/03/12, 22:48

Δημοσίευση 22/05/12, 08:41

#113

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

Δώσε βίντεο στο λαό!!! Ωραίος Μάνο!

Έχει και Μέρος 3ο;

ΥΓ. Στο μέρος 2ο, στο 8.40 τι έγινε; Μήπως σου περίσεψαν 2 χρόνοι;
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 22/05/12, 10:19

#114

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

tiflaeisai έγραψε:Δώσε βίντεο στο λαό!!! Ωραίος Μάνο!

Έχει και Μέρος 3ο;

ΥΓ. Στο μέρος 2ο, στο 8.40 τι έγινε; Μήπως σου περίσεψαν 2 χρόνοι;




εχει και 3ο και 4ο....δεν εχω ολοκληρη την διαδρομη αλλα θα ανεβασω οτι εχω.....υπομονη θελει μεχρι να παρω χαμπαρι πως να το δουλευω.....στο ψαξιμο ειμαι σε λιγο καιρο θα δεις....... :confused: :confused: :confused:
<<

yns

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Γιάννης

Μοτοσυκλέτα:
Honda - CRF1100L
Honda - Dominator 650
Royal Enfield - Himalayan

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 2408

Εγγραφή:
23/04/11, 00:40

Δημοσίευση 22/05/12, 11:17

#115

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

Στο καλύτερο το έκοψες το 2ο μέρος! Κι εγώ που περίμενα να με δω στην κορυφή της πλαγιάς... :cry:

Ωραίος Μάνο! :thumbsup: :thumbsup:
Today is Life, Tomorrow Never Comes
<<

nikosp

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
dominator 650,

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1117

Εγγραφή:
13/05/11, 21:40

Δημοσίευση 22/05/12, 16:04

#116

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

ΝΑΙ ρε μανο
Στο καλύτερο το έκοψες το 2ο μέρος ^_^ ^_^ ^_^
αντε να δουμε τι εγινε?// :dntknw: :dntknw:
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 22/05/12, 16:56

#117

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

τσάμπα βλέπαμε τόλμη και γοητεία τόσα χρονιά....... ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
<<

manos13

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
manos

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1251

Εγγραφή:
30/10/11, 14:21

Δημοσίευση 22/05/12, 20:11

#118

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

20 Μάιου 2012... 2ο φιλικό enduro Κρήτης....
βρεθήκαμε στο Σκαλανι περίπου στης 9 το πρωί και το μόνο που έβλεπες ήταν χαμόγελα... χαμόγελα για αυτό που θα ακολουθούσε....
παρέα με τον dim530 (με το ένα μάτι στις κορδέλες το άλλο σε έμενα και σαν να οδηγούσε με κλειστά μάτια με έκανε να νοιώθω απόλυτη ασφάλεια και εγώ και το τρίτο παλικάρι της παρέας).
ξεκινάει το φιλικό και πρώτος ο cuckos μας έδειξε τον δρόμο που θα ακολουθήσουμε....
λίγο παρακάτω το παλικάρι με το husqvarna με χαμόγελο έδειχνε σε όλους τους αγωνιζόμενους τον σωστό δρόμο...
μετά το γεφυράκι στην βι.πε η προσπάθεια τον ανθρώπων του ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ. για τον σωστό προσανατολισμό και τα τηλεφωνά να παίρνουν φωτιά...
συνεχίζοντας και λίγο πριν την Επισκοπή ο africanomanolis με το καναρινί γιλέκο μέσα στον ήλιο χαιρετούσε με το ένα χέρι και με το άλλο έδειχνε την διαδρομή....
στην Επισκοπή μαζεμένος κόσμος έξω τα πρώτα καφέ του χωρίου βοηθούσαν για τον σωστό προσανατολισμό...
στην πρώτη δύσκολη ανηφόρα και ενώ περίμενα να πάρω σειρά πάνω ψηλά σε ένα βράχο μέσα στον ήλιο τα φιλαράκια yns και markas μαζί με τον junior να τραβάνε φώτο και βίντεο και συγχρόνως να μας δείχνουν την σωστή διαδρομή...
πρώτο ΣΕΔ και ένα πλατύ χαμόγελο από τον nikosp.... σαν να μου έλεγε έφτασες ως εδώ μπαγάσα......
συνεχίζοντας και λίγο μετά η απολυτή οργάνωση και το καλύτερο ΣΕΔ κατά πόλους από θέμα οργάνωσης, ο endurαντωνης με παρέα τον dakar τα κοψίδια τους και τα μπυρακια.....
περνώντας μέσα από το ποτάμι με την άκρη του αριστερού μου ματιού βλέπω παρκαρισμένο ένα XT 660 και ένα TENERE 660... sugariadis και Σπυρίδων... παίρνω δυνάμεις και μέσα μου λέω τα φιλαράκια είναι εδώ (ευτυχώς ο sugariadis δεν φώναξε "έλα Μάνο δωσ'του Μάνο" γιατί θα με έπαιρνε ο διάολος... (βλέπε πρώτο φιλικό enduro)
συνεχεία της διαδρομής και φτάνουμε στο 3ο ΣΕΔ ο advnick... υπογραφή και μες τα μάτια του έβλεπες ζωγραφισμένο σαν να σου έλεγε... μην κωλώσεις ρε μάγκα δώσ' τα όλα...
συνεχίζουμε και στο 4ο ΣΕΔ (το ομορφότερο κατά την άποψη μου) η υπογραφή και η ευτυχία πλημμύριζε μέσα μου... είμαι με ρεζέρβα και δεν θέλω να τερματίσω από τώρα....
πιάνω τον εαυτό μου να ψιθυρίζει μες στο κράνος.... ΠΡΟΕΔΡΕ ΚΑΙ ΣΠΥΡΟ σας ευχαριστώ για όλα, για τον κόπο που κάνατε να περάσουμε καλά τις αμέτρητες ώρες που τρεχάτε, σκεφτόσαστε την διαδρομή και αγωνιζόντουσαν για να είναι όλα τελεία.... γιατί ήταν όλα τελεία και ίσως ένα μπράβο μόνο του είναι πολύ λίγο...
λίγο πριν το Σκαλάνι το παλικάρι με το vstorm για μια ακόμα υπογραφή και την τελική ευθεία...
τα χιλιόμετρα έφταναν προς το τέλος και εγώ πατούσα φρένο... δεν ήθελα να τελειώσει... σκέψεις με πλημμύρισαν γεμάτα χαρά... σας ευχαριστώ όλους που ήσασταν εκεί... δεν ήθελα να τερματίσω μόνο για μένα αλλά για όλους εσάς, τα φιλαράκια που ήσασταν εκεί... αυτό είναι ο ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ. μια παρέα που μπορεί να κάνει τα πάντα, είμαι λιγότερο από χρόνο στον σύλλογο και έχω κάνει αμέτρητες βόλτες, τον "Gυρο τση ΚρητηS, το ταξίδι στο όνειρο και το πρώτο μου enduro... και όλα αυτά μαζί με σας...


Υ.Γ. 1ο... περιμένοντας τα παιδιά που είχαν εγκλωβιστεί στο φαράγγι για πρώτη φορά στην ζωή μου άκουσα πρόταση 50 λέξεων όπου η 48 ήταν γ@μω την π@ν@γι@ μου... ρεσιτάλ πρόεδρου και κάτι τέτοιες στιγμές είναι που θέλω μια gopro και να γράφει συνεχεία... ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Υ.Γ.2ο... ξαφνικά βλέπω τον enkefalo να έρχεται... σταμάτα κατεβαίνει από το μηχανάκι χωρίς να πατάει καλά το ένα του πόδι.... τι έγινε ρε Σπύρο ρωτώ και απαντά.... χτύπησα το πόδι μου πονάω, που είναι το 520 να πάω να βοηθήσω τα παιδιά στο φαράγγι....

δεν σχολιάζω τίποτα άλλο για το Υ.Γ.2. οποίος έχει μυαλό καταλαβαίνει... και δίνω τροφή για σκέψη σε όσους απουσίαζαν....
<<

MANU KTM950

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νεκτάριος

Μοτοσυκλέτα:
KTM 950 ADVENTURE 2004
KTM 250 EXC 2008
KTM LC4 640 Prestige 2003

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1484

Εγγραφή:
15/05/11, 23:46

Δημοσίευση 22/05/12, 20:31

#119

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

Α ρε Μανο ....................... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
CHOOSE YOUR LEVEL.........THE WORLD IS ORANGE
<<

nikosp

Άβαταρ μέλους

Όνομα:
Νίκος

Μοτοσυκλέτα:
dominator 650,

Τοποθεσία: Ηράκλειο

Δημοσιεύσεις: 1117

Εγγραφή:
13/05/11, 21:40

Δημοσίευση 22/05/12, 20:46

#120

2ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΡΗΤΗΣ

κατα βαθος ;) ,,,,,,,,,,είσαι καλό παιδί ;)





ΑΛΛΑ πήρες KTM :dntknw: ,,,,,ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ BMW,,, :thumbsdown:


μπααααα, :/ :/ :/ εχεις λιγες ελπίδες να γίνεις σωστός μοτοσικλετιστής :P




το παρτ 3 που ειναι ????
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Δραστηριότητες του Συλλόγου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δημ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software. Παραμετροποίηση για τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ: Γιάννης Παρασύρης.
Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com